piątek, 17 grudnia 2010

World of Warcraft ?

Czy aby na pewno World of Warcraft?

Autorem artykułu jest Xaxupi



World of Warcraft, płatna gra. Ogólny opis gry. Płatność w grze. Czy warto poświęcić czas i pieniądze na tą grę RPG? Ten artykuł poniekąd "naświetli" Wam ten temat.

Od dawna zastanawiam się nad mmorpg World of Warcraft, dokładniej to, czy wart jest uwagi i swojej ceny (która na dzisiejsze czasy nie jest aż tak wysoka jak to miało miejsce kiedyś). Pozwolę sobie wymienić kilka pozytywnych elementów, które nam ta gra oferuje.

Zacznijmy od ogromnego świata, jakim World of Warcraft dysponuje… zwiedzenie każdej lokacji zajęłoby nam naprawdę bardzo dużo godzin… Kolejnym elementem jest grafika, która jest świetna! (choć są gracze, którym akurat ten „typ” grafiki nie przypadł do gustu). Sam rozwój postaci, a raczej jego możliwości są ogromne, rzadko, które gry mmorpg dysponują tak rozbudowanym systemem rozwoju postaci. Grafika i system gry – wszystko to jest uzupełnione genialną oprawą dźwiękową, można powiedzieć, że dźwięk wręcz „wtapia się” w grafikę – jest dobrany po prostu idealnie i nadaje klimat całej rozgrywce. Jak wiemy gra wydawana i stworzona jest przez firmę Blizzard – a co z tym idzie? Zyskujemy profesjonalny support (pomoc techniczną w razie problemów).

Warto wspomnieć, że gra posiada świetnie rozbudowane PvP, klasy są zbalansowane, a pojedynkować się możemy na arenach, polach walk, w zamkach itp… Uważam, że każdemu spodoba się takie rozwiązanie. Podsumowując grafika, dźwięk i rozgrywka idą w parze z klimatem – co oznacza, że są wręcz idealnie dobrane na nasze potrzeby.

Wszystko to za cenę 80 złotych co 2 miesiące. Opłaca się? Uważam, że tak. To co otrzymujemy za taką cenę, to znacznie więcej. Decyzja należy do Was. Mnie osobiście mmorpg World of Warcraft do siebie przekonał.

---

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Serwis Komputerów

Serwisowanie komputerów

Autorem artykułu jest Eppe Eppe



Informatyka to bardzo rozległa dziedzina, która ma wiele odnóg i każda dotyczy czegoś innego. Zawód informatyk nie mówi nic o sobie, wiele ludzi niby wie, czym się zajmuje informatyk, ale przecież nie każdy, kogo nazywa się informatykiem zajmuje się tworzeniem oprogramowania czy serwisowaniem części.

Informatyk to szczególny zawód, gdyż w zależności od dziedziny, jaką zajmuje się informatyk zależą jego dochody. Najwięcej zarabiają programiści, gdyż ich praca jest bardzo potrzebna w tworzeniu różnych nowinek technologicznych. Jednym z najmniej opłacalnych zawodów jest serwisant komputerowy. Wiadomo, że komputery to tylko maszyny i zawsze się coś w nich popsuje i ludzi zawsze będą przynosili komputery do naprawy, ale niestety dzieje się to coraz rzadziej. Serwisant to nie tylko osoba, która naprawia części zepsute w komputerze a raczej je wymienia na nowe, to również lekarz od duszy komputera czy jego oprogramowania.

Praca serwisanta zawsze będzie ludziom potrzebna zwłaszcza, kiedy na rynek zaczęły wchodzić laptopy, bo to z nimi jest najwięcej problemów. Komputery przenośne są stosunkowo drogie i gdy się coś w nich zepsuje ludziom bardziej opłaca się go naprawić niż kupować nowego. Oczywiście kwestia naprawy zależy od jej kosztów. Producenci bardzo sprytnie to wymyślili, gdyż przeważnie laptop ma dwuletnią gwarancję a wszelkie usterki wychodzą właśnie po tych dwóch latach. Robione jest to po to by nie mieć zbyt dużej ilości zwrotów na gwarancji, a także po to by ludzi po tym okresie kupili nowy komputer. Tak też bardzo często się dzieje gdyż naprawa niektórych podzespołów w komputerze przenośnym kosztuje tylko, co nowy średniej klasy komputer.

Wiele ludzi rezygnuje z naprawy na rzecz nowego komputera, ale na szczęście nie wszyscy. Gdyby wszyscy zaczęli wywalać stare laptopy do śmieci a kupowaliby ciągle nowe serwisant nie miałby, co robić. Jednak, jeśli serwisant chce być dobry musi ciągle się szkolić z naprawy komputerów gdyż stosowane są w nich coraz to nowsze rozwiązania, które wymagają dużej wiedzy z elektryki i elektroniki. Serwisanci wiedzą, że ludzie coraz rzadziej oddają swoje komputery do naprawy, gdy się coś im stanie, dlatego też zaczęli specjalizować się różnych naprawach. W związku z tym, że większą popularnością cieszą się komputery przenośne wiadomo, że to one będą częściej naprawiane. Posiadacze laptopów bardzo często trzymają je na kolanach, co skutkuje przegrzaniem się, ale także te małe komputery zostają zalane napojami a jak wiadomo takie zjawisko może im mocno zaszkodzić.

Tak, więc wychodząc naprzeciw potrzebom ludzi informatycy zaczęli ratować zalane komputery. Praca dla informatyka, który zajmuje się naprawą komputerów jest przyjemnością, bo w końcu robi to, co lubi i czym się interesuje. Coraz więcej młodych ludzi, którzy nie mają wykształcenia informatycznego zajmuje się serwisowaniem komputerów. Do tego zajęcia wcale nie jest potrzebne wielkie wykształcenie, wystarczy pasja oraz chęć do pracy i poznawania nowych rzeczy, które to instalowane są w komputerach.

---

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Gry bez przemocy

Gry bez przemocy

Autorem artykułu jest marcin janczak



Jest na świecie wiele gier, w których przede wszystkim spotykamy się z przemocą. Są to typowe bijatyki, w których chodzi tylko i wyłącznie o to, aby pozbawić kogoś życia i aby ten ktoś właśnie z tego powodu przegrał.

Tego typu gry nie powinny być przeznaczone dla dzieci. Niestety bardzo często się zdarza, że nie mają one jakiegoś określonego ograniczenia wiekowego.

A tak być przecież nie powinny. Gra taka jak bijatyki czy typowe „strzelanki” zdecydowanie nie nadaje się dla dzieci powiedzmy poniżej szesnastego roku życia. Niestety wielu rodziców zupełnie nie zdaje sobie sprawy z tego w co grają ich dzieci. A tak być przecież nie powinno. Dziecko jest tylko dzieckiem i trzeba mu zawsze wskazać drogę, którą powinno podążać.

Ważna jest edukacja, podawanie przykładów ale nie nagana i karanie.

Co innego kiedy mamy na przykład do czynienia z grami, które mają jaką określoną fabułę. Taką grą jest właśnie gra Diablo 3. Jest to gra, w której owszem zabija się ale trzeba to jednak robić z rozmysłem.

Trzeba jednak nieco pomyśleć zanim zrobi się komuś krzywdę. Nie jest to właśnie taka gra, w której chodzi tylko i wyłącznie o to, aby zabić przeciwnika, zmasakrować jego ciało. Ta gra nie uczy przemocy. Zresztą tak samo jak jej wcześniejsza wersja czyli Diablo 2.

Autorzy obydwu tych części wpadli na genialny pomysł, aby połączyć zabijanie, strategię i świetną fabułę. Gra ta więc nie opiera się tylko i wyłącznie na zbijaniu.

Chodzi w niej o coś znacznie więcej, między innymi walka z złem czyniąc dobro. I to właśnie ta cecha sprawia, że gra ta jest naprawdę dobra i co bardzo ważne nie uzależnia jak na przykład gry z gatunku mmorpg. Oby więcej takich gier dostawało się na polski rynek.

---

Marcin Janczak - webmaster.

W chwili obecnej tworzę katalog firm z Koszalina


Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl